W sparingowym dwumeczu lepszy Piast

W sobotę w sparingowym dwumeczu zmierzyły się ze sobą zespoły juniorów młodszych Ślęzy Wrocław i Piasta Gliwice.

 

 

ŚLĘZA WROCŁAW U17 – PIAST GLIWICE U17 0:2 (0:1)

Ślęza – Grygrocewicz, Dimitriadis, Zapał, Kamiński, Trzeciakiewicz, Patryło, Rafalski, Ziglewski, Sikora oraz Malczyk, Wilnatewicz, Sowiński, Czaplicki, Łazarewicz, Szmajdziński.

Trener Daniel Drozd – Bardzo wartościowy sparing, szczególnie przed rundą wiosenną gdzie mecze na podobnym poziomie prawdopodobnie będą czekać nas co tydzień. Zabrakło nam na pewno skuteczności zwłaszcza w pierwszym kwadransie. Mecz dość dynamiczny, w dwie strony dużo się działo. Momentami chcieliśmy grać zbyt szybko do przodu przez co za szybko pozbywaliśmy się piłki, a to z kolei dawało następne sytuacje dla Piasta. Myślę, że dla zawodników to dobry sprawdzian, aby zobaczyć kto jest w którym miejscu i ile pracy przed nami.

ŚLĘZA WROCŁAW U16 – PIAST GLIWICE U16 0:7 (0:3)

Ślęza I połowa – Ineksiak, Cegiełka, Mielcarek, Łazarewicz, Żugaj, Towarnicki, Lenzu, Kulewicz, Korczowski, Nytka, Galiński
II połowa – Zawodnik testowany, Hepko, Mielcarek, Łazarewicz, Kinasz, Lenzu, Fang, Doktorski, Żugaj, Hendel, Rękas

Trener Łukasz Anklewicz – I połowa to dość wyrównany mecz, gdzie przewaga Piasta nie była aż tak widoczna. Powodem do zmartwień z pewnością były 2 bramki stracone po stałych fragmentach gry. II połowa to dużo zmian w obu zespołach i dużo większa przewaga Piasta, która potwierdzana była kolejnymi bramkami. Na pewno był to cenna lekcja dla chłopaków zmierzyć się z taką marką jak Piast Gliwice. Szkoda, tylko że długimi momentami byliśmy aż za bardzo gościnni dla drużyny ze Śląska i pozwalaliśmy w za łatwy sposób zdobywać kolejne bramki.

Zdjęcia z obydwu spotkań dostępne są w galerii.