Turniejowe zmagania zespołów kadetek MOS Ślęzy Wrocław

We wtorek pisaliśmy o zespole juniorek MOS Ślęzy, a dziś zobaczmy jakie wyniki w turniejach osiągnęły drużyny kadetek.

 

W nowym sezonie w rozgrywkach kadetek MOS Ślęza reprezentowana będzie przez dwie drużyny. Opartą na zawodniczkach urodzonych w 2002 roku – MOS Procom System Ślęzę I Wrocław, oraz składającą się z dziewczyn dla których będzie to debiutancki sezon w tej kategorii – MOS Deichmann Ślęzę II Wrocław.

Pierwszy zespół w ramach przygotowań do rozgrywek uczestniczył już w dwóch turniejach. W turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy wrocławianki zajęły 2. miejsce.

Wyniki –

MOS Ślęza – MUKS II Poznań 53:37
MOS Ślęza – Alles Basket Głowno 59:24
MOS Ślęza – MUKS Supravis II Bydgoszcz 68:34
MOS Ślęza – UKS 16- KSKK Koszalin 59:24
Finał : MOS Ślęza – MUKS Poznań 25:35

Nagrody indywidualne –

Wyróżniająca się zawodniczka zespołu – Zuzanna Pudło
Najlepsza zawodniczka zespołu – Aleksandra Rój
Najlepsza piątka turnieju – Daria Radziszewska
Najlepszy strzelec – Sara Pająk

Drugim turniejem, w którym uczestniczyła drużyna MOS Ślęzy I Wrocław była rozegrana przed kilkoma dniami „Mała Wrocławska Iglica”. W tej imprezie podopieczne trenera Mariana Czajkowskiego zajęły 1. miejsce wygrywając z Basketem Zgorzelec 76:63 i MKS-em Polkowice 81:47.

Zanim MOS Ślęza stanie w ligowe szranki, uczestniczyć będzie w jeszcze jednym turnieju. Od piątku do niedzieli (30 września-1 października) w Zgorzelcu rozegrany zostanie XXVII Ogólnopolski Memoriał Józefa Krajewskiego. W imprezie uczestniczyć będzie 8. zespołów, a MOS Ślęza w fazie grupowej zmierzy się z MKS PM Tarnów, Wichosiem Jelenia Góra i Basketem II Zgorzelec.

Tymczasem młodszy zespół MOS Deichmann Ślęza II Wrocław uczestniczył w rozegranym w Kutnie turnieju „Sirmax Cup 2017”. Nasze zawodniczki rywalizowały w tych zawodach ze starszymi od siebie przeciwniczkami i pokazały się z bardzo dobrej strony, odnosząc 3. zwycięstwa i doznając 2. porażek.

Wyniki –

MOS Ślęza II – MMKS Katarzynki Toruń 48:46
MOS Ślęza II – KKS Pro Basket Sirmax Kutno 19:65
MOS Ślęza II – PTK Szok Pabianice 32:63
MOS Ślęza II – UKS Basket Aleksandrów Łódzki 60:24
MOS Ślęza II – UKS Basket Zgorzelec 42:38

Kolejnymi zawodami w których wystąpi MOS Deichmann Ślęza II Wrocław będzie IV Ogólnopolski Turniej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Brzegu – Memoriał Teresy Marchewki. Rozegrany on zostanie od piątku do niedzieli (30 września-1 października) a uczestniczyć w nim będzie 8. zespołów – MKS MOS Deichmann Ślęza Wrocław, MLKS MOS Rzeszów, UKS Piłsudczyk PG 1 Brzeg, SKM Zastal Zielona Góra, MUKS Poznań, GKS GROM Turowo, MKS Basket Chrobry Głogów, GTS Karol Rotmanka