WLJS – Wysoka porażka na koniec sezonu

W rozegranym w Dzierżoniowie meczu 30. kolejki rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych, Ślęza Wrocław przegrała z miejscową Lechią 1:7.

Trener Tomasz Woźnicki – Bardzo dziwny mecz, zaczynając od tego, że nie było wyznaczonych sędziów przez DZPN (w końcu sędziował 1, a mecz rozpoczął się z 40 minutowym opóźnieniem). Poprzez to, że do 85 minuty mecz był wyrównany pod względem stworzonych sytuacji, jednak zespół gospodarzy w przeciwieństwie do nas potrafił wykończyć 100% sytuacje. Do tego w ciągu ostatnich 5-6 minut tracimy 3 bramki i wynik wygląda bardzo źle. Szkoda, że rodzimy związek piłkarski tak traktuje młodych zawodników i na ligę wojewódzką nie wyznacza sędziów. Przy stanie 1-1 wydaje się, że sędzia dyktuje nie słusznie rzut karny dla gospodarzy, ciężko mieć do niego pretensje, skoro sam musi prowadzić spotkanie. Być może wynik byłby podobny, gdyby było 3 arbitrów, ale jednak jest to duże nieporozumienie, żeby 18-19 letnich zawodników tak potraktować.

LECHIA DZIERŻONIÓW – ŚLĘZA WROCŁAW 7:1 (2:1)

0-1 Machała (as. Spodniewski)15′