WLJS – Wysokie zwycięstwo juniorów

W meczu 23. kolejki rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych Ślęza Wrocław wygrała z Orłem Ząbkowice Śl. 4:0.

Po dobrym meczu juniorzy Ślęzy pewnie pokonali bardzo solidnego rywala, który mimo wysokiej porażki, pozostawił też po sobie dobre wrażenie. Ślęza zagrała dziś w bardzo mocnym składzie, w którym nie brakowało zawodników na co dzień w drużynie seniorów i to było widać, bowiem to głownie oni robili różnicę. Dobrze też zagrali pozostali piłkarze 1KS-u, co w sumie dało efekt w postaci efektownego rezultatu.

Już w 1 min. Gracjan Zaród zagrał piłkę do stojącego na granicy pola bramkowego, Dominika Krukowskiego, a ten mimo że miał na plecach rywala, zdołał się obrócić i oddać strzał nie do obrony. W kolejnych minutach piłka znajdowała się to pod jednym, to pod drugim polem karnym. Różnica w akcjach obydwu drużyn była jednak taka, że żółto-czerwoni kończyli je strzałami, a gościom udawało się to czynić bardzo rzadko. Bramce Orła bez powodzenia próbowali zagrozić Maksymilian Grec, Zaród, Igor Kociemski i Oskar Hampel. Przewaga Ślęzy przyniosła wymierny efekt 37 min. gdy po niezwykle efektownej akcji Krukowskiego i Jakuba Murata, z najbliższej odległości piłke w bramce umieścił Igor Machała. Jeszcze przed przerwą dobrą okazję zmarnował Oskar Chmielewski, źle uderzając głową.

W pierwszych minutach drugiej odsłony, goście kilkukrotnie zagrozili bramce, w której czujność zachowywał Igor Czapran. Z biegiem czasu wszystko wróciło do normy, a wrocławianie w pełni przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. W 61 min. z niezłą próbą Greca z dystansu poradził sobie jeszcze bramkarz Orła, ale minutę później był on już bez szans przy pięknym uderzeniu z dalszej odległości, Krukowskiego. Ten sam piłkarz w 64 min. na dużym luzie, zabawił się w pobliżu bramki z rywalami i ustalił końcowy rezultat.

ŚLEZA WROCŁAW – ORZEŁ ZĄBKOWICE ŚL. 4:0 (2:0)

1:0 Krukowski 1′
2:0 Machała 37′
3:0 Krukowski 62′
4:0 Krukowski 64′

Ślęza – Czapran, Zaród (58’Jasiczek), Paitak (74’Mleczak), Chmielewski (68’Zapał), Sypień, Kociemski (68’Sz.Pietrzyk), Machała (65’Wolny), Grec (68’Patryło), Krukowski, Hampel, Murat.