Zespoły Ślęzy dobrze zaprezentowały się na turnieju „Mundialito”

3 i 4 miejsce zajęły zespoły dziewczyn Ślęzy Wrocław w rozegranym w Milówce halowym turnieju piłki nożnej „Mundialito”

 
Kategoria U12 – Relacja trener Aleksandry Malinowskiej

W miniony weekend z trenerką Ewą, miałyśmy przyjemność poprowadzić drużynę U12 na turnieju „Mundialito”. Piłkarki tego zespołu na co dzień trenują u trenerki Patrycji. Dziewczyny z tego rocznika to wspaniałe piłkarki, a świadczy o tym zajęcie 3 miejsca w kategorii, w której poziom rozgrywek był bardzo wysoki. 10 drużyn zostało podzielonych na dwie grupy, w których zostały rozegrane 13-sto minutowe spotkania w systemie każdy z każdym. W grupie B, do której trafił nasz zespół udało nam się odnieść 3 zwycięstwa (Gimnazjum Istebna, Dragon Miszkowice, Kochanowice). Uległyśmy tylko drużynie Sprintu Katowice, która ostatecznie zajęła 1 miejsce w turnieju. Był to najbardziej zacięty mecz, ponieważ zespół z Katowic to bardzo mocna drużyna. W tym meczu, jak i pozostałych, doskonale spisywała się nasz bramkarka Hania, popisując się niesamowitymi interwencjami. Jeszcze pierwszego dnia rozegrane zostały półfinały. Trafiłyśmy w nich na 1 zespół z grupy A, którym była Wisła Brzeźnica. Było to najbardziej wyrównane spotkanie, ponieważ zmierzyły się w nim drużyny o podobnych warunkach fizycznych oraz świetnie spisujące się technicznie. Jednak mimo walki, zostawionego serca na boisku oraz pięknej bramki naszej zawodniczki Kasi Musiałowskiej, to przeciwniczki trafiły do finału, pokonując nas 2:1. Tym samym drugiego dnia turnieju rozegrałyśmy mecz o 3 miejsce. Naszymi przeciwniczkami była drużyna Kaja Opoczno. Dziewczyny pokazały się z bardzo dobrej strony, wygrywając to spotkanie 2:0. Radość dziewczyn była ogromna, podobnie jak rodziców, którzy także zasługują na ogromną pochwałę, ponieważ byli oni najliczniejszą i najgłośniej dopingującą grupą kibiców. Gratuluję dziewczynom, wykonały bardzo dobrą pracę i zasłużyły na miejsce na podium.

Ślęza Wrocław – Gimnazjum Istebna 4:0
Bramki: Kuriata, Rogus x3
Ślęza Wrocław – Miszkowice 8:0
Bramki: Rogus x4, Kuriata, Musiałowska, Rozwadowska, Wróbel
Ślęza Wrocław – Sprint Katowice 0:2
Ślęza Wrocław – Kochanowice 1:0
Bramka: Musiałowska
Ślęza Wrocław – Wisła Brzeźnica 1:2
Bramka: Musiałowska
Ślęza Wrocław – Kaja Opoczno 2:0
Bramki: Musiałowska, Kuriata

Ślęza U12: Alicja Kuriata, Małgorzata Rogus, Maja Tomczyk, Marta Rozwadowska, Katarzyna Musiałowska, Natalia Zadka, Hanna Więcerzak, Adrianna Butwicka, Maria Wróbel
Kategoria U14 – Relacja trener Patrycji Falborskiej

Za nami weekend pełen emocji.. Dostarczył uśmiechu, złości, łez i zdartych gardeł. Kibice byli w tym wypadku naszym 6 Zawodnikiem. Grupa starsza rozegrała w grupie 4 mecze(z Gol Częstochowa, Kaja Opoczno, KSB Lędziny i Istebna) zdobywając 4 punkty i mając wiele szczęścia dostała się do półfinału gdzie przegrała z Wałbrzychem 2:0. W meczu o 3 miejsce uległyśmy po raz drugi drużynie KSB Lędziny, z którymi w grupie przegrałyśmy 1:0. Miałyśmy wiele sytuacji do strzelenia bramki, niestety nie wykorzystałyśmy ich. Mimo wszystko, dziewczyny dały z siebie wszystko i zostawiły serce na boisku.
Takie turnieje to bardzo cenna lekcja dla Zawodniczek, która zaprocentuje w przyszłości. Mimo 4 miejsca i niedosytu, to był udany weekend. Pokazaliśmy siłę jako zespół, który nie tylko składa się z Zawodniczek, ale Trenerów i wspaniałych Kibiców, Rodziców. Na pewno w Milówce nas zapamiętają, a jak nie nas to nasz doping!
Razem stanowiliśmy SIŁĘ.

Ślęza – Gimnazjum Istebna 0:0
Ślęza – Gol Częstochowa 2:0
Ślęza – KSB Lędziny 0:1
Ślęza – Kaja Opoczno 0:1
Ślęza – AZS PWSZ Wałbrzych 0:2
Ślęza – KSB Lędziny 0:2

Ślęza U14 : Marta Łopusiewicz, Natalia Tomczyk, Gabriela Lewicka, Magda Półrolniczak, Oliwia Szewczyk, Sandra Piaseczna, Ania Grynkiewicz, Weronika Wybieralska, Hania Mikos

Dodajmy jeszcze, że Marta Łopusiewicz uznana została najlepszą bramkarką turnieju.