IV OLM – Piorunujący finisz Ślęzy III

W meczu 6. kolejki rozgrywek IV Okręgowej Ligi Młodzików, Ślęza III Wrocław wygrała z Forzą III Wrocław 6:2.

 
Bardzo fajny mecz rozegrała dziś drużyna Ślęzy IV, która w pełni zasłużenie wygrała z Forzą. Żólto-czerwoni od początku meczu uzyskali przewagę, ale wystarczyły dwie chwile nieuwagi, by po 9. minutach przegrywali 0:2. Stracone bramki nie załamały chłopaków, którzy z minuty na minutę zaczęli podkręcać tempo. Ślęza stwarzała sytuację za sytuacją, którym brakowało jednak skutecznego wykończenia. Taki stan trwał do 28 min. gdy z rzutu karnego, kontaktowego gola strzelił Paweł Wawrzyniak.

Druga połowa toczyła się w praktyce w okolicach pola karnego gości. Nasi piłkarze mieli sporo okazji, ale nie potrafili ich wykorzystać, bo na przeszkodzie stał ku temu doskonale interweniujący bramkarz Forzy. Brakowało też szczęścia, gdy piłka odbijała się od słupków. W końcu się udało wyrównać, po pięknym uderzeniu z dystansu Michała Grzywaczeskiego. Jeden punkt nie był jednyk tym, co by zadowalało naszych młodych piłkarzy, którzy z coraz większym impetem nacierali, by w końcówce aż czterokrotnie pokonać bramkarza Forzy i odnieść wysokie zwycięstwo.

ŚLĘZA III WROCŁAW – FORZA III WROCŁAW 6:2 (1:2)

0:1 ? 3′
0:2 ? 9′
1:2 Wawrzyniak (karny) 28′
2:2 Grzaywaczewski 45′
3:2 Grzywaczewski 50′
4:2 Wawrzyniak 53′
5:2 Sempik 55′
6:2 Sempik 60+1′

Ślęza III – Mszyca, Berezowski-Barton, Czapulak, Grzywaczewski, Libura, Miszewski, Sempik, Wawrazyniak, Wypart oraz Małek, Kołodziejski.