II WLJM – Zasłużone zwycięstwo rywali

W meczu 12. kolejki rozgrywek II Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych, Ślęza Wrocław przegrała z Parasolem Wrocław 0:2.

Po ostatnich dwóch zwycięstwach, mieliśmy nadzieję, że nasza drużyna pójdzie za ciosem i pokona kolejnego, faworyzowanego przeciwnika. Niestety, tym razem musimy obejść się ze smakiem, bowiem po słabym meczu, Ślęza zasłużenie przegrała z Parasolem.

Od początku spotkania zarysowała się lekka przewaga Parasola. Piłkarze tego zespołu kilka razy próbowali uderzać z dystansu, lecz poza jednym, całkiem niezłym strzałem, pozostałe próby były kiepskiej jakości. W miarę upływu czasu gra się wyrównała i swoje okazje miał też 1KS. w 23 min. po wrzutce Leonarda Cygana z rzutu wolnego, sam przed bramką rywali znalazł się Danyil Rzhevskyi, który mając jednak kłopoty z opanowanie piłki, oddał ostatecznie niecelny strzał. Warta odnotowania jest jeszcze minimalnie niecelna bomba z dystansu Wiktora Pietrzyka.

Po zmianie stron zdecydowanie lepsze wrażenie sprawiała gra piłkarzy Parasola. W 53 min. zespól ten mógł objąć prowadzenie, ale zapobiegł temu bardzo dobrą interwencją Robert Ratajczak. Bramkarz Ślęzy był już jednak bezradny w 60 min. po bardzo dobrym uderzeniu z rzutu wolnego, podyktowanym tuż poza granicą pola karnego, bo bezsensownym faulu jednego z obrońców Ślęzy. Mieliśmy nadzieję, że po starcie gola żółto-czerwoni ruszą do ataku. Nic takiego nie miało jednak miejsca. To przeciwnicy wciąż nadawali ton wydarzeniom na boisku,mając jeszcze kilka okazji do podwyższenia prowadzenia. Udało im się to uczynić tuż pod koniec meczu, gdy po strzale jednego z piłkarzy Parasola piłka odbiła się od dolnej części poprzeczki i zdaniem sędziego asystenta, przekroczyła linię bramkową. Czy tak rzeczywiście było, można by podyskutować. Był gol, czy też go nie było, tego teraz już nie rozstrzygniemy, ale wiemy, że zwycięstwo Parasola było w pełni zasłużone.

ŚLĘZA WROCŁAW – PARASOL WROCŁAW 0:2 (0:0)

0:1 ? 60′
0:2 ? 89′

Ślęza – Ratajczak, Augustyn, Marut (75’Mazur), Ćwiek, Kociemski, Rzhevskyi, Krawczyk (46’Rękas), Spodniewski, Pietrzyk, Szewczyk (87’Walczyk)