III OLM – W miarę spokojne zwycięstwo

W meczu 8. kolejki rozgrywek III Okręgowej Ligi Młodzików, Ślęza Wrocław wygrała z WKS-em Śląskiem II Wrocław 3:0.

 

Nasza drużyna była faworytem meczu ze Śląskiem. Nasi piłkarze nie dość, że byli starsi od swoich przeciwników, to też górowali na nimi warunkami fizycznymi. Ślęza od samego początku przejęła inicjatywę, ale długo nasi piłkarze nie mogli skutecznie sfinalizować swoich akcji. Swoich okazji nie wykorzystali Mikołaj Stępniewski, Milan DenBoer i Artur Piaseczny.Na otwarcie wynik,u czekaliśmy do 21 min. Wtedy to Bartosz Sekulski przeprowadził raj, po którym wyłożył piłkę Tomaszowi Lemirskiemu, a ten pewnym uderzeniem umieścił ją w siatce. Jeszcze przed przerwą dwukrotnie bliski zdobycia gola po strzałach głową był Stanisław Buchman.

Po zmianie stron 1KS wciąż przeważał, ale też troszkę rozluźnił szyki w obronie. Wykorzystali to ambitni piłkarze Śląska, którym na przeszkodzie do zdobycia wyrównującego gola stanął trzykrotnie, świetnie interweniujący Seweryn Makowiecki. Drugiego gola dla żółto-czerwonych zdobył Piaseczny, któremu asystował Lemirski, a końcowy rezultat ustalił Błażej Bagiński.

ŚLĘZA WROCŁAW – WKS ŚLĄSK II WROCŁAW 3:0 (1:0)

1:0 Lemirski 21′
2:0 Piaseczny 45′
3:0 Bagiński 52′

Ślęza – Makowiecki, Brodko, Buchman, Piaseczny, Chowański, Witczak, DenBoer, Stępniewski, Lastowski oraz Bagiński, Lemirski, Sekulski.

 

Zdjęcia z meczu dostępne są w galerii.