II WLT – Trampkarze udanie zaczynają sezon

W rozegranym w Centrum Piłkarskim Ślęza Wrocław – #Kłokoczyce, meczu 1. kolejki II Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy, Ślęza Wrocław wygrała z Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych 2:0.

Udanie zainaugurował rozgrywki sezonu wiosna 2021 zespól trampkarzy Ślęzy Wrocław, wygrywając z Górnikiem NM Wałbrzych. Trzeba jednak przyznać, że zwycięstwo naszej drużynie nie przyszło łatwo i musiała się ona sporo napracować, by komplet punktów pozostał we Wrocławiu. .

Od pierwszego gwizdka było w wyrównane spotkanie, choć w początkowych minutach lepsze wrażenie sprawiali przyjezdni. Już w 7 min. po rzucie wolnym, jeden z wałbrzyszan niewiele się pomylił strzelając głową. W 23 min. Górnik miał kolejną dobrą okazję, lecz tym razem dobrze w bramce 1KS-u interweniował Jan Drużbicki. Z biegiem czasu gra wrocławian stawała się lepsza i to oni coraz częściej zaglądali pod pole karne gości. Pierwsze próby strzeleckie naszych trampkarzy były kiepskiej jakości, ale i w tym elemencie nastąpiła poprawa w 26 min. gdy po akcji Michała Majewskiego, gola zdobył Alexander Lenzu. W tej części meczu Ślęza miała jeszcze jeną bardzo dobrą okazję, lecz Majewski będący sam przed bramkarzem nie zdołał jej zamienić na gola.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnego, minimalnie niecelnego strzału zawodnika Górnika. Więcej okazji stwarzała jednak Ślęza. W 66 min. nie wykorzystał swojej szansy Błażej Bagiński, a soczyste uderzenie z rzutu wolnego Brajana Łazarewicza obronił wałbrzyski golkiper. W 73 min. Lenzu kapitalnym podaniem obsłużył Yaakouba Ben Nouira, a ten precyzyjnym uderzeniem ustalił wynik końcowy.

ŚLĘZA WROCŁAW – GÓRNIK NOWE MIASTO WAŁBRZYCH 2:0 (1:0)