Juniorzy mł. dwa razy wysoko do przodu

Dwa wysokie zwycięstwa odniosły zespoły Ślęzy Wrocław w rozgrywkach Okręgowych Lig Juniorów Młodszych

8. kolejka III Okręgowej Ligi Juniorów Młodszych

ŚLĘZA WROCŁAW – PARASOL II WROCŁAW 5:1 (3:0)

1:0 Rękas 3′
2:0 Grochowicki 7′
3:0 Krzywda 30′
3:1 Toda 78′
4:1 Grochowicki 78′
5:1 Konopka 90′

Ślęza – Pass, Walczyk (46’Malczyk), Doktorski, Rękas (60’Szoma), Pietrzyk, Staniec (46’Konopka), Grochowicki, Kociemski, Spodniewski (67’Krawczyk), Mleczak (46’Mazur), Krzywda.

W pierwszym z meczów rewanżowych Ślęza pewnie pokonała po raz drugi zespół Parasola II. Żółto-czerwoni doskonale weszli w ten mecz. Już w 3 min. po podaniu Szymona Spodniewskiego, Maciej Rękas przelobował bramkarza. W 7 min. było już 2:0, gdy przy asyście Piotra Walczyka, gola strzelił Mateusz Grochowicki. Wydawało się, że nasz zespół rozgromi swoich przeciwników, którzy atakowali tylko sporadycznie, ale w kolejnych akcjach swoich okazji nie wykorzystali Dominik Krzywda, Grochowicki i Spodniewski. Ten ostatni piłkarz w 30 min. zanotował swoją drugą asystę, tym razem przy bramce Krzywdy, który ustalił rezultat do przerwy.

W drugiej połowie wciąż inicjatywa należała do 1KS-u. Częste strzały żółto-czerwonych nie przynosiły jednak kolejnych goli. Nie mający nic do stracenia Parasol też od czasu do czasu atakował i w 78 min. po strzale Eryka Tody zdobył bramkę. Odpowiedź Ślęzy była natychmiastowa, bo zaraz po wznowieniu gry Dominik Szoma wyłożył jak na tacy piłkę Grochowickiemu, który dopełnił formalności. Ślęza miała jeszcze kilka doskonałych okazji, m.in. po strzale Konopki piłka obiła słupek, ale wykorzystała tylko jedną. W ostatniej akcji meczu wynik ustalił Konopka.

7:0 Dyrka (Sikora)
  45′
8:0 Machała 47′
9:0 Trzeciakiewicz (Sikora) 53′
10:0 Machała (Kamiński) 58′

Ślęza – Wencel, Sowiński (50’Wajda), Tokarski, Kamiński, Pigulski (60’Jaworski), Łęcki, Patryło (50’Smulikowski), Trzeciakiewicz, Sikora J, Dyrka  (70’Rafalski), Machała (75’Walerowicz)

Trener Daniel Drozd – Mecz od początku do końca bardzo dobry w naszym wykonaniu. Mimo znacznej przewagi z naszej strony zawodnicy ani na chwilę nie zwolnili tempa i całe spotkanie zagrali na wysokim. poziomie.