Program gier zespołów młodzieżowych

Podczas najbliższego weekendu, rozgrywki ligowe zainaugurują juniorzy i trampkarze Ślęzy. Drugie spotkanie rozegrają za to juniorzy młodsi.

 

 

Wojewódzka Liga Juniorów Starszych

WKS ŚLĄSK WROCŁAW – ŚLĘZA WROCŁAW sobota godz.10 Sztabowa

Niestety, zanim rozgrywki WLJS się rozpoczęły, to już liczba mających grać w niej zespołów została okrojona, bowiem w ostatnich dniach wycofał się z nich górnik Wałbrzych. Ostatecznie zatem rywalizować będzie 13. zespołów. Dwa z nich po rundzie jesiennej awansują do rozgrywek makroregionalnych, a w lidze wojewódzkiej zastąpią je drugie drużyny tych klubów. Wydaje się, że liga w tym sezonie powinna być bardzo wyrównana, a głównego faworyta do zajęcia 1. miejsca można upatrywać w WKS-ie Śląsku Wrocław. Mocne ekipy zdają się też mieć FC Wrocław Academy i Chrobry Głogów.
Jak w tym gronie będzie prezentować się Ślęza. Trudno powiedzieć, bowiem jak co sezon trener Tomasz Woźnicki musiał mocno przebudować swoją drużynę. Doszło do niej kilku chłopaków z innych klubów, a spodziewać się też możemy, że ważną rolę odgrywać w niej będzie też grupa zawodników, będąca jeszcze juniorami młodszymi. W przedsezonowych sparingach Ślęza nie prezentowała się najlepiej, ale przecież sparingi , mecze ligowe to zupełnie inna bajka.
Już w pierwszym meczu nas zespół czeka bardzo trudna przeprawa, bowiem mierzyć się będzie z faworytem rozgrywek. To spotkanie, po części powinno nam dać odpowiedź, czego możemy spodziewać się w tym sezonie po juniorach 1KS-u.
Sędziuje – Jakub Dmuch

II Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych

ŚLĘZA WROCŁAW – ORZEŁ ZĄBKOWICE ŚL. niedziela godz.11 Wróblewskiego

Momenty całkiem niezłej gry zaprezentowała Ślęza w inauguracyjnym meczu z WKS-em Śląskiem II. Momenty, to jednak za mało, by spotkanie wygrać (ostatecznie tak się stało po weryfikacji wyniku, jako walkower na korzyść Ślęzy). Mamy nadzieję, że tym razem dobry poziom juniorzy mł. Ślęzy prezentować będą przez całe spotkanie, a gdy tak też będzie, to pokonanie Orła wydaje się być realnym zadaniem.
Sędziuje – Jakub Orliński

III Okręgowa Liga Trampkarzy

WKS ŚLĄSK WROCŁAW – ŚLĘZA WROCŁAW sobota godz.17:45 Na Niskich Łąkach

W nowym sezonie zespól trampkarzy prowadzić będzie trener Maciej Dębiczak. Wydaje się, że ma on w swojej drużynie całkiem niezłych chłopaków, co daje nadzieję na udany sezon. Przypomnijmy, że już po sezonie jesień 2019, najlepszy zespół III OLT uzyska awans do II WLT, a zdegradowana zostanie drużyna, która uplasuje się na 8. miejscu (ilość spadkowiczów może być większa, gdy z II WLT spadnie więcej niż jedna drużyna z okręgu wrocławskiego).
W pierwszym meczu Ślęza zmierzy się z WKS-em Śląskiem, a tak naprawdę z drugim zespołem tego klubu (pierwszy występuje w I WLT). W składzie zgłoszonym przez naszego rywala, nie ma zawodników z górnego (2005) rocznika, co wcale jednak nie oznacza, że naszej drużynie będzie łatwiej o zwycięstwo, tym bardziej dlatego, że kilku naszych zawodników z górnego rocznika, prawdopodobnie zagra w juniorach młodszych. Mimo to, jesteśmy dobrej myśli i czekamy na pozytywne wieści po tym starciu.

Sparing młodzików

POLONIA ŚRODA ŚL. – ŚLĘZA WROCŁAW niedziela godz.11 Środa Śl.
Pierwsza drużyna młodzików Ślęzy rozegra ostatni sparing przed inauguracją rozgrywek ligowych. Przeciwnikiem naszej drużyny (III OLM), będzie drużyna grająca o jedną klasę rozgrywkową niżej (IV OLM).