Turniej finałowy rozgrywek Mini Koszykówki U12

W sobotę i niedzielę (29/30 maja) w Wałbrzychu odbędzie się finałowy turniej rozgrywek Dolnośląskiej Ligi Mini Koszykówki U12.

We wrześniu ubiegłego roku Ślęza zdobyła mistrzowski tytuł w kategorii U13. Były to ostanie zawody w tej kategorii wiekowej, bo od bieżącego sezonu rozgrywki Mini Koszykówki odbywają się w kategoriach U11 i U21. W tej młodszej (Ślęza zajęła 1 miejsce), turniej finałowy nie jest rozgrywany, za to w kategorii U12 już tak. Do rywalizacji w Wałbrzychu przystąpią cztery najlepsze zespoły sezonu zasadniczego, a wśród nich dwie drużyny Ślęzy BFD Wrocław, które w tabeli zajęły 1. i 2. miejsce. Bardzo byśmy też chcieli, żeby na takich samych miejscach nasze zespołu uplasowały się po turnieju w Wałbrzychu, choć zdajemy sobie sprawę, że wcale to takie łatwe nie będzie, bo podobne plany mają też i dwaj pozostali uczestnicy finałowych zawodów, czyli UKS 2 Ziębice i UKS Basket Zgorzelec. My mocno jednak wierzymy w nasze młode koszykarki i już teraz zaciskamy kciuki i życzymy im powodzenia.