CLJ U17 – Czy Ślęza przełamie niemoc w meczach z SWD ?

W środę (5 maja) o godz.14 w Centrum Piłkarskim Ślęza Wrocław – #Kłokoczyce, rozegrany zostanie mecz 17. kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorek U17, pomiędzy Ślęzą Wrocław i SWD Wodzisław Śl.

 
Przed bardzo trudnym wyzwaniem staną w środę juniorki Ślęzy. Do Wrocławia zawita bardzo silny i wymjagający rywal, jakim jest SWD Wodzisław Śl. Goście to aktualnie trzeci zespół w ligowej tabeli, a ewentualne zwycięstwo we Wrocławiu, pozwoli mu awansować na drugą pozycję, która po zakończeniu sezonu premiowana będzie awansem do fazy play off Mistrzostw Polski U17.

SWD to niewdzięczny dla 1KS-u przeciwnik. Ślęza mierzyła się z nim dotąd trzykrotnie i za każdym razem schodziła z boiska pokonana. Najbardziej dotkliwa z tych porażek miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku w Wodzisławiu, bowiem SWD wygrał to starcie 4:0.

Ślęza i SWD dobrze rozpoczęły rundę wiosenną. Wrocławianki w trzech meczach zdobyły 7 pkt, a drużyna z Wodzisławia trzykrotnie zwyciężyła, w tym w bardzo ważnym meczu w Łęcznej, w którym wygrała z obecnym wiceliderem, Górnikiem 4:2.

Ślęza w tabeli plasuje się tuż poza podium, ale też strata naszego zespołu do drugiego, premiowanego awansem do play off miejsca jest znaczna, bo wynosi aż 9 pkt. Nie znaczy to jednak, że wrocławianki złożą broń i nie podejmą walki, bo dopóki piłka w grze…

Wygrać z SWD będzie niełatwo, ale też nie jest to zadanie nierealne. Nasze dziewczyny stać jest na to by stoczyć równorzędny bój z faworytem i stać je na to by go pokonać. Od piłkarek Ślęzy oczekujemy przede wszystkim, by w każdej minucie meczu, bez względu na wynik, dały z siebie wszystko.

Niestety, na to pasjonująco zapowiadające się starcie wciąz jeszcze nie możemy zaprosić kibiców, czego bardzo żałujemy.