III OLJM – Pierwsze zwycięstwo Ślęzy II

W zaległym meczu 2. kolejki rozgrywek III Okręgowej Ligi Juniorów Młodszych, Ślęza II Wrocław wygrała z Piastem Żmigród 5:1.

 
Po dwóch porażkach we wcześniej rozegranych meczach, Ślęza II odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie, pewnie i wysoko pokonując żmigrodzkiego Piasta.

Stuprocentową skuteczność zaprezentowali wrocławianie w pierwszych 20. minutach tego meczu. Już w 3 min. po podaniu Igora Machały, wynik otworzył Jakub Krawczyk. W 11 min. Kamil Łęcki prostopadłym podaniem obsłużył Machałę i było już 2:0. W 20 min. ponownie Machała umieścił piłkę w siatce, a asystował mu tym razem Dominik Szoma. Gdyby żółto-czerwoni utrzymali taką skuteczność, to pewnie wygraliby dwucyfrowym rezultatem, ale później już tak dobrze nie było, bowiem piłka to trafiała w słupek (dwukrotnie), albo też przelatywała obok bramki. Najładniejszego gola w tym starciu strzelił najmłodszy zawodnik Ślęzy, Alexander Lenzu, który popisał się w 58 min. przepięknym uderzeniem z dystansu. Piątego gola żmigrodzianie strzelili sobie sami, a miało to miejsce w 66 min. Piast w tym meczu rzadko zagrażał bramce strzeżonej przez Bruno Wencla, i to być może miało wpływ na to, że nie mający w praktyce nic wcześniej do roboty golkiper, w 83 min. dał sobie posłać piłkę za kołnierz.

ŚLĘZA II WROCŁAW – PIAST ŻMIGRÓD 5:1 (3:0)

1:0 Krawczyk 3′
2:0 Machała 11′
3:0 Machała 20′
4:0 Lenzu 58′
5:0 ? (samobójcza) 66′
5:1 ? 83′

Ślęza II – Wencel, Krawczyk (66’Mazur), Cupak, Błaszczyński, Tokarski, Szmajdziński (66’Sowiński), Łęcki (66’Rafalski), Trzeciakiewicz (78’Walerowicz), Szoma (43’Lenzu), Smulikowski, Machała (43’Sikora)

Zdjęcia z meczu dostępne są w galerii.